طرح توجیهی جدید

چطور با طرح توجیهی و بیزنیس پلن وام و تسهیلات از بانک ها و موسسات اعتباری بگیریم؟

چطور با طرح توجیهی و بیزنیس پلن وام و تسهیلات از بانک ها و موسسات اعتباری بگیریم؟

طرح توجیهی چیست؟

طرح توجیهی  گزارشی است که توجیه پذیری یک طرح اقتصادی  را در ابعاد مختلف از قبیل بازار، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد، طرح توجیهی، نام دارد.

طرح توجیهی یا به عبارت دیگر مطالعه امکان­سنجی، ارزیابی عملی یک پروژه سرمایه گذاری پیشنهادی است.

بخش های مختلف طرح توجیهی

۱- تجزیه و تحلیل مالی یا Financial Analysis: به منظور بررسی و آنالیز ابعاد مختلف مالی و سودآوری طرح توجیهی صورت می‌گیرد.

۲- مطالعه بازار یا Market Study: که در آن ابعاد مختلف بازار محصولِ طرح توجیهی بررسی می‌شود. این ابعاد عبارتند از کمبود، بازار هدف، عرضه، تقاضا و …

۳- توجیه‌پذیری فنی یا Technical Feasibility: به منظور بررسی ابعاد فنی طرح توجیهی همچون فناوری، ظرفیت، محل اجرا، ماشین آلات و تجهیزاتِ تولید و ساختار اجرائی طرح انجام می شود.

فرمت طرح توجیهی بانک هایی که وام می دهند

یکی از مهم ترین ارکان اجرای هر پروژه سرمایه گذاری تامین سرمایه مالی آن می باشد؛ این موضوع به روشهای مختلفی نظیر سرمایه شخصی، استقراض، استفاده ازتسهیلات مالی(وام) بانک‌های دولتی و خصوصی انجام می‌شود. درکشور ما جذب سرمایه ازطریق بانک‌ها به صورت وام از مرسوم‌ترین روش‌های تامین سرمایه برای انجام طرح های توجیهی است متقاضیان استفاده از این روش با ارائه طرح توجیهی تهیه شده برای پروژه مورد نظر به بانک‌های عامل، درخواست دریافت تسهیلات مالی را می دهند. پس از ارائه درخواست دریافت وام توسط متقاضی بانک مورد نظر به بررسی و ارزیابی طرح توجیهی و سایر مدارک مورد نیاز می پردازد.

طرح توجیهی یا به عبارت دیگر مطالعه امکانسنجی، ارزیابی عملی یک پروژه سرمایه گذاری پیشنهادی است. طرح توجیهی برای تعیین و بررسی نقاط قوت و ضعف و چالش‌های پیش روی یک پروژه اقتصادی تهیه می‌شود. در واقع ما با تهیه طرح توجیهی میزان موفقیت و یاعدم موفقیت یک پروژه را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. یکی از مهم ترین ارکان اجرای هر پروژه سرمایه گذاری تامین سرمایه مالی آن می باشد؛ این موضوع به روشهای مختلفی نظیر سرمایه شخصی، استقراض، استفاده ازتسهیلات مالی بانک‌های دولتی و خصوصی انجام می‌شود. درکشور ما جذب سرمایه ازطریق بانک‌ها به صورت وام از مرسوم‌ترین روش‌های تامین سرمایه برای انجام طرح‌های اقتصادی است.

متقاضیان استفاده از این روش با ارائه طرح توجیهی تهیه شده برای پروژه مورد نظر به بانک‌های عامل، درخواست دریافت تسهیلات مالی را می دهند. پس از ارائه درخواست دریافت تسهیلات توسط متقاضی بانک مورد نظر به بررسی و ارزیابی طرح توجیهی و سایر مستندات مورد نیاز می پردازد.

یکی از موارد مهم در ارزیابی طرح توجیهی توسط بانک فرمت نگارش آن می‌باشد. درواقع بانک‌ها فقط طرح‌هایی را واجد شرایط اخذ وام قرار می‌دهند که مطابق با فرمت طرح توجیهی پیشنهادی و مورد نظر آنها باشد. با توجه به تعدد بانک‌های ارائه دهنده تسهیلات و تفاوت در فرمت‌های مدنظر هر یک ازبانک‌ها  لازم است متقاضیان دریافت تسهیلات، طرح توجیهی مورد نظر خود را مطابق فرمت‌های مورد نظر هر یک از بانک‌ها تهیه کرده  و به همراه درخواست دریافت تسهیلات خود ارائه دهند.

گرفتن وام با داشتن طرح توجیهی

این روزها همه به دنبال گرفتن وام از بانک ها و موسسات اعتباری می باشند.

یکی از راه های گرفتن وام از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری  و سایت سامانه کارا و سامانه مشاغل خانگی داشتن طرح توجیهی  کسب و کار مناسب است.

در این سایت شما میتوانید طرح های کسب و کار مختلف برای گرفتن وام را دانلود کنید و به بانک ها ارائه دهید یا طرح توجیهی مورد نظر خود را درخواست دهید.

همین الان برای دریافت وام کسب و کار از قسمت جستجوی سایت طرح توجیهی و یا گزارش امکان سنجی مورد نظر خودتان را دانلود کنید.

مراحل کار برای دریافت وام و تسهیلات از طرح توجیهی

١. پیش پذیرش: در این مرحله متقاضی میتواند به هریک از شعب بانک مراجعه و درخواست خود را ارائه نماید. در صورتیکه طرح در فهرست طرحهای فاقد اولویت نباشد ، بانک موافقت خود را با تهیه گزارش توجیهی اعلام مینماید.

٢. تدوین گزارش توجیهی طرح: متقاضی از طریق شرکتهای مهندس مشاور منتخب بانک اقدام به تهیه گزارش توجیهی می نماید.

٣. پذیرش: در این مرحله گزارش توجیهی طرح همراه با مدارک مورد نیاز به شعبه تحویل داده میشود.

٤. ارزیابی و تصویب: گزارش توجیهی توسط بانک مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تایید گزارش توجیهی طرح، پرداخت تسهیلات توسط مراجع ذیصلاح مورد تایید قرار می گیرد.

٥. عقد قرارداد: پس از ارائه مدارک و وثائق مورد نیاز ، قرارداد اعطای تسهیلات منعقد میگردد.

٦. پرداخت: گزارش پیشرفت طرح در مقاطع تعیین شده توسط مهندس مشاور تهیه و به بانک ارائه میشود. پس از تایید گزارش پیشرفت توسط بانک ، متناسب با پیشرفت طرح، پرداخت انجام میشود.

 

لازم به ذکر است:

۱- به دلیل متغیر بودن قیمت ها  مبالغ ذکر شده در طرح های توجیهی این وب سایت باید به قیمت روز تغییر پیدا کند.

۲-طرح توجیهی دانلود شده تان را باید بر اساس فرمت بانک یا موسسه ای که می خواهید وام دریافت کنید ویرایش کنید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد بانک هایی که وام با طرح توجیهی می دهند می توانید به سایت بانک ها مراجعه کنید:

سایت های بانک ها و موسسات مالی که برای دریافت وام به آنها نیاز داریم

 

وب سایت هایی که برای ثبت نام و دریافت وام قبل از مراجعه به بانک نیاز به طرح توجیهی دارند:

سامانه کارا وابسته به وزارت تعاون

سامانه مشاغل خانگی وابسته به وزارت تعاون

 

 

 

 

همین مطالب در صفحه اینستاگرام فری بی پی و کانال تلگرام و کانال سروش

اینستاگرام سایت طرح توجیهی 

تلگرام سایت طرح توجیهی

کانال سروش سایت طرح توجیهی

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.