اعلام نتایج کنکور سراسری سال ۹۶ تا قبل از ۱۵ مرداد

دکتر حسین توکلی درباره زمان اعلام نتایج آزمون سراسر سال ۹۶ گفت: «هنوز زمان دقیق اعلام نتایج مشخص نیست اما حتما تا قبل از روز ۱۵ مرداد اعلام می‌شود.»
مشاور سازمان سنجش افزود: «روز یکشنبه ۸ مرداد بعد از جلسه مسئولان سازمان سنجش زمان دقیق اعلام نتایج مشخص و اطلاع‌رسانی خواهد شد.»
آزمون‌ سراسری‌ سال ۹۶ در صبح و بعدازظهر روزهای پنج­شنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ تیر با شرکت بیش از ۹۳۰ هزار داوطلب (۵۴۸ هزار و ۴۳۴ نفر زن و ۳۸۱ هزار و ۷۷۴ نفر مرد) در ۳۷۲ شهر برگزار شد.
کلید اولیه سوالات این آزمون از روز یکشنبه ۱۸ تیر بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت. بیشترین داوطلبان آزمون سراسری امسال در گروه آزمایشی علوم تجربی با تعداد ۵۸۰ هزار بود و بعد به ترتیب در گروه آزمایشی علوم انسانی با ۱۸۴ هزار نفر، در گروه آزمایشی علوم ریاضی ۱۴۸ هزار داوطلب و گروه آزمایشی هنر ۶۱ هزار داوطلب و در نهایت گروه آزمایشی زبان‌های خارجی نیز ۱۱۹ هزار نفر با یکدیگر رقابت کردند.
انتخاب رشته داوطلبان مجاز از نیمه دوم مرداد آغاز و در نهایت نتیجه‌ نهایی این آزمون نیمه‌دوم شهریور اعلام می‌شود. داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در آنها براساس آزمون است، باید پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت کارنامه برای انتخاب رشته به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.