آنچه داوطلبان باید برای شرکت در کنکور پیام نور بدانند

آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور صبح روز جمعه با شرکت بیش از ۵۶ هزار داوطلب برگزار می‌شود.

  آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور فرصت خوبی برای آن دسته از علاقه مندانی است که برای تحصیل در مقطع ارشد جامانده اند و به دلیل آنکه این دانشگاه درس هایش به صورت غیر حضوری برگزار می شود مناسب کارمندان و زنان خانه دار است.

نوبت هجدهم آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور صبح روز جمعه هشتم دی ماه برگزار می شود و کارت شرکت در این آزمون از روز سه شنبه بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است  و تا پایان ساعت ۲۴ روز پنج شنبه هفتم دی ماه ۹۶ ادامه دارد و  این آزمون در ۸۰ شهرستان و ۹۳ حوزه امتحانی برگزار می شود.

در این آزمون ۵۶ هزار و ۱۷۹ نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد، ۲۸ هزار و ۱۸۰ داوطلب زن و ۲۷ هزار و ۹۹۹ داوطلب مرد هستند.

چگونگی پاسخ دهی داوطلبان به سوالات

داوطلبان پس از استقرار در شماره صندلی خود در ابتدا نام و نام خانوادگی خود را در محل مربوطه بنویسند و سپس با آغاز زمان آزمون فقط با مداد مشکی نرم داخل مربع مربوطه په طور کامل پر کنند.

پاسخنامه به وسیله دستگاه تصحیح می شود و این آزمون نمره منفی ندارد و اگر داوطلبی به بیش از یک گزینه پاسخ دهد، سوال اش بوسیله دستگاه رد می شود و ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور ۳۱ هزار و ۶۰ نفر در یک هزار و ۳۷۱ کدرشته است.

رفع نقایص کارت های داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد پیام نور

اگر داوطلبان مغایرتی در اطلاعات مندرج شامل نام ­خانوادگی، نام، سال تولد، شماره شناسنامه، كد ملی، مؤسسه فارغ‌التحصیلی، تاریخ فارغ‌التحصیلی، معدل مقطع كارشناسی، معدل مقطع كاردانی «مربوط به دانشجویان یا فارغ‌التحصیلان مقطع كارشناسی ناپیوسته» و كدرشته‌ محل های انتخابی براساس اولویت علاقه داوطلب) كارت شركت در آزمون مشاهده کردند، لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذكور حداكثر تا تاریخ ۸/۱۰/۹۶ منحصراً به سایت سازمان سنجش مراجعه و با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.

اگر در  صورتی كه نسبت به بندهای ۳ و ۸ (جنس و معلولیت) تفاوتی مشاهده کردند، ضروری است مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند «ج» به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه (به شرح جدول شماره ۲) مراجعه کنند.

اگر  عكس الصاقی به كارت ورودی داوطلب با چهره وی مغایرت داشته باشد لازم است شخص داوطلب همراه با ۲ قطعه عكس و كارت ملی یا شناسنامه عكس دار برای اصلاح كارت، مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند «ج» به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه کنند. در غیر این صورت فرد به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با او رفتار خواهد شد.

اگر در اطلاعات مندرج در سهمیه ثبت نامی (بند ۷) كارت شركت در آزمون شما وجود دارد (برای داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان، سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین)، وزارت جهاد كشاورزی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و ستاد كل نیروی مسلح) جهت اعلام مغایرت حداكثر تا تاریخ ۹۶/۱۰/۰۸ منحصراً به سایت اینترنتی سازمان سنجش (قسمت ویرایش اطلاعات) مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در سایت نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.

چنانچه كارت شركت در آزمون داوطلب فاقد عكس است و یا چنانچه عكس روی كارت او دارای اشكالاتی از جمله، فاقد مهر، واضح نبودن عكس و یا اشتباه عكس بود ضروری است ضمن همراه داشتن پرینت كارت شركت در آزمون، ۲ قطعه عكس ۴ ×۳ و كارت ملی یا شناسنامه عكس دار مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند «ج» به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه‌ رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه كرده و موضوع را پیگیری کرده تا مشكل برطرف شود؛ درغیر این صورت فرد به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با او رفتار خواهدشد.

داوطلبان برای آگاهی بیشتر از ضوابط آزمون، از برگ راهنمای شركت در آزمون را كه بر روی سایت قرار دارد پرینت گرفته و نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام کنند.

برای  رفع نقص كارت شركت در آزمون  کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور چه کار کنیم؟

نماینده سازمان سنجش روز پنجشنبه مورخ ۹۶/۱۰/۰۷ از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ و بعدازظهر از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ در باجه‌ رفع نقص حوزه مربوطه مستقر خواهد شد. برای اطلاع آن دسته از داوطلبانی كه براساس توضیحات بند «ب» ملزم به مراجعه به نماینده رفع نقص كارت سازمان می شوند، آدرس و محل تشكیل باجه رفع نقص كارت شركت در ‌آزمون به شرح جدول شماره ۲ است.

کافی نت آسنا را در تلگرام دنبال کنید : https://t.me/asencnir

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.